Msza święta na Śnieżce
Zgodnie z wielowiekowym zwyczajem, od 1681 do 1810 roku, w czasach nowożytnych od 1981 roku każdego 10 sierpnia na szczycie Śnieżki jest sprawowana Msza święta odpustowa ku czci św. Wawrzyńca. Bo od wspomnianego pierwszego odpustu na Śnieżce stoi kaplica poświęcona temu męczennikowi i diakonowi.
Św. Wawrzyniec jest patronem Karpacza i ludzi gór w tym przewodników górskich.
Odpust będzie miał miejsce także i w tym roku. Zaprasza na niego Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski. Liturgia rozpocznie się o godzinie 12.00.
