Get Adobe Flash player
Szanowni Państwo! Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. Mamy nadzieję, że strona pozwoli uzyskać Państwu jak najwięcej informacji oraz zachęci do odwiedzenia tego urokliwego zakątka ..
Kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu
Kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu
Kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu
Kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu
Kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu
Kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu
Kościół pw. św. Trójcy w Rząśniku

„Polska pod Krzyżem”, które odbędzie się 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego na lotnisku Włocławek-Kruszyn.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Szanowny Księże Proboszczu,
 
mamy zaszczyt zaprosić Księdza Proboszcza wraz z całą wspólnotą parafialną na wielkie wydarzenie modlitewne „Polska pod Krzyżem”, które odbędzie się 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego na lotnisku Włocławek-Kruszyn.

Kolejna inicjatywa, po „Wielkiej Pokucie” i „Różańcu do Granic” jest reakcją świeckich i duszpasterzy na kryzys wiary, który dotyka Kościół.

Niestety, jesteśmy krajem, gdzie w tej chwili najliczniej odchodzi się od wiary, a tylko niewielki procent młodzieży po bierzmowaniu zostaje w Kościele. Wobec bluźnierstw, profanacji sakramentów, świętych wizerunków, głośnych odejść kapłanów i wzmożonej agresji antychrześcijańskich ideologii potrzebna jest wielka modlitwa.

Kościół, Polska i każdy z nas potrzebuje odnowy wiary, by „budować nasz dom na skale”, by „wrócić do pierwotnej Miłości”.

To jest możliwie właśnie pod KrzyżemKrzyż Jezusa jest źródłem życia, to na nim powstaje Kościół, to na nim umiera Serce Jezusa, to tam, z tego Serca wypływa Boże Miłosierdzie.

Dlatego musimy powrócić pod Krzyż, aby w ogóle dalej żyć...

Kochani Kapłani i jeszcze jedno, Szatan za wszelką cenę pragnie oddzielić nas świeckich od Was Kapłanów, wiemy, jak jest Wam ciężko, wiemy, jak bardzo jesteście atakowani. Dlatego Polska pod Krzyżem ma być wspólną modlitwą świeckich i kapłanów. Będziemy prosić Boga o siły dla Was, i by zachował jedności między nami.

 

Polska pod Krzyżem - ks. bp Wiesław Mering zaprasza

https://www.youtube.com/watch?v=UBYn7nE3qxA&feature=youtu.be

„Polska pod Krzyżem inicjatywy w diecezji legnickiej

„W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościółze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniającychsamobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nasKrzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blaskuKrzyża Chrystusowego” (ze strony organizatora)

WYJAZD Z DIECEZJI LEGNICKIEJ NA GŁÓWNE WYDARZENIE POD WŁOCŁAWKIEM:

 • Legnica – wyjazd organizuje parafia pw. śł.
 • Lubin – tel. 790-692-669
 • Polkowice – tel. 606-882-151

MIEJSCE MODLITWY NA TERENIE DIECEZJI LEGNICKIEJ:

 • Porajów (tzw. trójstyk) – 10.00 – Msza święta w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa; 10.50 konferencja, 11.45 droga krzyżójstyku, 12.30-15.00 adoracja Krzyża, różaniec tajemnice bolesne, różaniec do siedmiu boleści Matki Najświętszej, rozważania o krzyżu, pieśni, koronka do Bożego Miłę i rozważania drogi krzyżŁ
 • Wyjazd z Bolesławca na Trójstyk tel. 697576516, wyjazd ze Zgorzelca tel. 724555329

PARAFIE, KTÓRE ORGANIZUJĄ WYDARZENIA LOKALNE:

 • Bogatynia, kościółŚwiętych Apostołów Piotra i Pawła (13 września g. 21.00 łświętszego Sakramentu, 14 września 9.00 – Msza śżęść bolesna różańca świętego pod krzyżem misyjnym, 15.00 koronka do Bożego mił adoracja Najświętszego Sakramentu)
 • Bolesławiec,13 września, kościółśłświętszego Sakramenty, godz. 7.00 [sobota] 14 września, bazylika Wniebowzięcia NMP i śłaja (godz. 12.00 Eucharystia, następnie Droga Krzyżża Milenijnego, koronka do Bożego Miłża Świętego; godz. 19.00 koncert patriotyczny Czas wojny-czas honoru)
 • Dłużyce,kościół Chrystusa Króla Msza święta, 9.00 Droga Krzyżścioła filialnego)
 • Gwizdanów, kościółś Msza śępnie z Krzyżem wyjdziemy ulicami Gwizdanowa odmawiając róż
 • Jawor, kościółśęcie o godz. 17.00: adoracja, Droga Krzyżólne uwielbienie)
 • Jelenia Góra (bazylika), kościółśża; godz. 20.00 Misterium Krzyża przygotowane przez młż)
 • Jelenia Góra, kościółśła i Ewangelisty (godz. 19.00 – nabożeństwo adoracji Krzyż
 • Jelenia Góra, kościół Matki Bożej Królowej Polski i śżu (od godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu)
 • Jelenia Góra (Cieplice), kościół Matki Bożej Mił Droga Krzyża od kościoła na Górę
 • Jelenia Góra, kościółśęcie o godz. 16.15 prezentacjami wspólnot; od godz 17.30 spowiedź; godz. 18.00 Msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie Droga Krzyżż Milenijny, przy Krzyżu modlitwa i powrót z modlitwą różańcową)
 • Jelenia Góra (sanktuarium), kościół Podwyższenia Krzyża Święża Świętego:13 września, godz. 9.30 – adoracja relikwii Krzyża Świętego zakończona litaniąłławieństwem relikwiami, godz. 10.00 Eucharystia, godz. 11.00 Droga Krzyżśnia, godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu wraz ze śpiewem Gorzkich Żali, godz. 18.00 Eucharystia na zakończenie której można oddać cześć relikwiom Krzyża Świętego;15 września, godz. 13.00 – uroczysta Eucharystia odpustowa
 • Karpacz, kościół Nawiedzenie NMP (godz. 19.00 Msza śępnie nabożeństwo połączone z adoracją Krzyż
 • Krzeszów (bazylika), kościół Matki Bożej Łaskawej (godz. 17.30-adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny Różaniec; godz. 18.00-Msza śż Misyjny i adoracja Krzyż
 • Legnica, kościół Podwyższenia Krzyża Świętego (godz. różaniec pod Krzyżem, a godzinę później Msza śłławieństwem relikwiami Krzyża Świętego; godz. 15.30 – koncert zespołu Play & Pray z Krakowa)
 • Legnica (katedra), kościółŚwiętych Apostołów Piotra i Pawła (godz. 18.30 Msza święta; godz. 19.45 wezwanie pomocy i wstawiennictwa śła Archanioła i świętych Polaków, których relikwie są przechowywane w katedrze; godz. 20.00 – wniesienie Krzyża i młżża prowadzona przez młów; godz. 21.00 część radosna Różańca ś DZIĘKCZYNIENIE, modlitwa dziękczynna za wolność Ojczyzny, za dziedzictwo wiary w Polsce i Kościół w Polsce; godz. 22.00 – część bolesna Różańca ś WSPOMNIENIE, modlitwa za wszystkich (świeckich i duchownych), którzy oddali życie za Ojczyznę, Kościół w Polsce i wiarę; godz. 23.00 część chwalebna Różańca ś BŁAGANIE, modlitwa o zachowanie wiary Polaków, o bezpieczeństwo Kościoła w Polsce i pomyślny rozwój Ojczyzny; godz. 24.00 Msza śżem z Matką Boską Bolesną, Królową Polski
 • Lubin, PIELGRZYMKA DO GRODOWCA (Pielgrzymka odbędzie się w godzinach od 8.30 do 12.30. Trasa pielgrzymki wynosi ok. 11 km (do przejścia z małymi dziećłasnym zakresie.Wyjazd autokarami o godz. 8.00 spod kościoła pw. śżście na szlak pielgrzymkowy. Trasa pieszej pielgrzymki: Skrzyż Bytków przez las do Krzydł Grodziszcze drogą do Grodowca. O godz. 13.00 w Sanktuarium w Grodowcu zostanie odprawiona Msza śświętszej Maryi Panny a po niej odbędzie się piknik wokółów z Grodowca do Lubina ok. 15.00)
 • Lubinśńskich kościołach parafialnych; godz. 18.45 wyjście PROCESJI RÓŻAŃCOWEJ spod siedmiu kościołów parafialnych na tereny zielone za dworcem PKS; godz. 19.00 rozpoczęcie spotkania na terenach zielonych za dworcem PKS; godz. 19.30 – MODLITEWNE CZUWANIE pod Krzyżem; godz. 22.00 zakończenie modlitewnego czuwania pod Krzyż
 • Mirsk, kościół Zwiastowania NMP (godz. 16.30 Droga Krzyż Msza święta, następnie adoracja Krzyż
 • Polkowice, kościół Matki Bożej Królowej Polski (całóły będą podane 8 wrześ
 • Szklarska Poręba,kościół Bożego Ciała (rozpoczęcie o godz. 14.00. W programie m.in. Msza śżąży, które mamy w swoich domach)
 • Zgorzelec – po wieczornej Mszy śą procesje różańcowe, aby spotkać się wspólnie pod Krzyżem Milenijny o godz. 20.00
 • Złkości󳜌ląskiej (godz. 9.00 Msza święta, następnie: konferencja nt. Krzyża, modlitwa różańcowa, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, Droga Krzyżż na ul. Staszica i adoracja Krzyż

Niech wyrazem naszej jedności z gromadzącymi się pielgrzymami będzie zorganizowanie w tym dniu (14 września 2019 r.) czuwania modlitewnego w naszych wspólnotach parafialnych tj. droga krzyżowa, gorzkie żale, adoracja Krzyża.

 

zabytki diecezji legnickiej

Logowanie