KOLĘDA 2013 RZĄŚNIK
|
DZIEŃ |
NAZWISKA |
|
ŚRODA 16.STYCZNIA 2013 GODZ. 15.00 |
ŻYLIŃSKA SZŁAPA MENDAK HUTEK WOJTASIK ZIEMIAN ZIEMIAN ZIEMBOWSKA ZIEMBOWSKI ŚCISŁO NOWAK SIEJA RYDLEWSCY KAMIŃSCY KOPCZYK MAŁOLEPSZY PIETRZAK |
|
CZWARTEK 17.STYCZNIA 2013 GODZ.15.00 |
LASZCZAK KOŁODZIEJ KOŁODZIEJ TŁUCZEK KOCIMSKI KUŚNIERZ JAWORSKA HERYĆ RAPIER LEŚNIAK PIERZCHAŁA JANIA AMBROŻY SZTAJER ZAJĄC ZAJĄC NIEMIEC |
|
PIĄTEK 18.STYCZNIA 2013 GODZ. 15.00 |
ANDRUSZCZYSZYN CZEPCZAK JANIEC WIŚNIEWSKI WIŚNIEWSKI GAIK ZAŁUCKA ŻYŁKA KOZIARZ |
|
SOBOTA 19.STYCZNIA 2013 GODZ. 10.00 |
ADAMOWICZ RAKUS ZARZYCKI HERBATKO MUSZALSKI JÓZIAK SOBCZYK WALCZYSZYN DZIOPA GOSTKOWSKI TOKARCZYK TOKARCZYK KAŁUŻA WITEK FIJAŁKIEWICZ POPRAWA POTACZEK PAWLINA SEMENIUK BILSKI |
|
WTOREK 22. STYCZNIA 2012 GODZ. 15.00 |
LIPSKI ROZUM ZIEMIAN MUSZALSKI MARASZEK DOBROŃ WĘGLARZ MULTON KOZŁOWSKI KACZOR KRUPA KAŁWAK KITYK ŁACEK GAWLIKOWSKA BALAWENDER ŁUKAWSKI |
|
ŚRODA 23.STYCZNIA 2013 GODZ. 15.00 |
NIEMIEC NIEMIEC KOLASA KOŁODZIEJ KOZAK ŻYŁKA SZWAJNOS KURZAJEWSKI KRUPA KOBYŁECKI ŻYLIŃSKI ZARZYCKI LEKOWSKI |
|
CZWARTEK 24.STYCZNIA 2013 GODZ.15.00 |
MAZUREK KAZIMIERCZAK WALCZYSZYN WALCZYSZYN WOJTKOWIAK STECZEK JANIK POPŁOŃSKI BUCZYŃSKA KARCZ PIEKARSKA POTACZEK DOLASIŃSKI CZAJKOWSKI KRAMEK WOJTASIK |
OBJAWIENIE PAŃSKIE
CI KTÓRZY NIE BĘDĄ MOGLI BYĆ W DNIU KOLĘDY W DOMU, PROSZĘ BY TO ZGŁOSILI I UMÓWILI SIĘ NA INNY TERMIN.
Kolęda 2013
|
DZIEŃ |
NAZWISKAI IMIONA |
|
NIEDZIELA 06. STYCZNIA 2013 R. GODZ. 15.00 |
WODZYŃSKI ROMAN (KRAWCZYK OKRĘGLICKA ISKRA PATLEWICZ KOBIELA BRESSER MISZTAL KLIMCZUK – MACIAŁEK RYCHLICKI ŻUKROWSCY SZYMCZYK) WOJCIECH JAŚKIEWICZ |
|
PONIEDZIAŁEK 07. STYCZNIA 2013 R. GODZ. 15.00 |
DUDEK STANISŁAW (MISIEK KAŁUZIŃSCY PERESZCZUK ZIELIŃSKA SZLEJSCY NOSEK KOBIELA RADECCY MAŁOLEPSZA WOJTKOWIAK DUDEK RZADKOWSCY KERN DZIEKAŃSCY BARTYZEL - GRZYBCZYK PRZENIEŚLIK ) JADWIGA RZESZUT |
|
WTOREK 08. STYCZNIA 2013 R. GODZ. 15.00 |
WRONA ROMAN (SZLĘZAK KONIECZNY PISZCZEK PAWŁOWSCY KOTLARZ KUCIA - KAŁUZIŃCY BOSAKIEWICZ KLIMCZAK KRAWCZYK PIÓRO WERNER GRYGIELSCY JĘDRZEJCZYK SZLĘZAK MUNIAK) MUSZALSKI CZESŁAW |
|
ŚRODA 09. STYCZNIA 2013 R. GODZ. 15.00 |
PIOTR SIENKIEWICZ (WORONIECKI HASIK DASZKIEWICZ KAROŃ KOŁODZIEJ JASIŃSKI OMACHIL ZAJDA DOBROŃ – ZWOLENNIK GRUCA WOŹNIAK-BIEDA SIENKIEWICZ JĘDRZEJCZYK WOŹNIAK PRZENIEŚLIK) DZIKUĆ ZOFIA |
|
CZWARTEK 10. STYCZNIA 2013 R. GODZ. 15.00 |
ŻAŁOBNIAK JÓZEF (RUTKOWSCY WÓJCICKA KULIGOWSKI WRONA OZGA MACHOCKI TUSIŃSCY DUMIN KAZIUK ARTUR I MAREK JAKUBOWSCY KAWAŁEK WRONA BŁACH KAZIMIERCZAK) – FOK WŁADYSŁAWA |
|
PIĄTEK 11. STYCZNIA 2013 R.GODZ. 15.00 |
MICHAŁ BYCIO (Z.BYCIO REWERS PŁOSZCZYCA PTAK KIWAK KAŁWAK KIJOWSCY HUBAJ MUSZALSKA KRZEMIŃSKA JAŚKIEWICZ-JASIŃSCY LAK WANDA I MARIA PANEK KUCHMISTER FULAS LUDWICCY PIETRZAK) WOŚ ANDRZEJ |
|
SOBOTA12. STYCZNIA 2013 R.GODZ. 10.00 |
ŚLUFIK JAROSŁAW(ŚLUFIK IRENA WĘGRZYNIAK-KŁACZ WOŚ KAPUŚCIŃSCY FLISAK ANNA I STANISŁAW BORYCCY RABSKI – KASPRZYCKI OMACHIL DZIEDZIC DZIKUĆ DZIEDZIC PANDZIERSCY WĄTOR KRUSZEWSCY CIKOTA KASPRZYCKI OMACHIL ŁABA KAZIUK SŁONIOWSCY STĘPCZYK KOCIMSKI KLIMCZUK SZLEJSKI RUTKOWSKI FIKIER) RYDZ STANISŁAW |
|
PONIEDZIAŁEK14.STYCZNIA 2013 R. GODZ. 15.00 |
HALLADA TADEUSZ (CZAIŃSKI SIENKIEWICZ ZAJDA GRZYMIELEWSKI ROGALSKA BOCHRA GRZYB RZADKOWSKA TATUŚ ROGALSCY RUTKOWSKI WIECZOREK DOBROWOLSKI KRÓL KUZIOMKO) LESŁAW WOŚ |
|
WTOREK15. STYCZNIA 2013 R.GODZ. 14.00 |
GÓRNYSOKOŁOWIEC HUTEK MARIAN (ŚCISŁO OGIELA PASIERKIEWICZ KOBYŁECCY CZPELKA JAN I GINTER OLENDER SŁONIMIEC KOPEĆ KURUC - MUSZALSCY HAJNOWSCY KOZAKIEWICZ DETNERSCY KURUC SŁONIMIEC RZESZUT ROMANOWSCY NOWAK OLEJARCZYK MARYSIAK) ZASTAWNA KAZIMIERA |
LIST REKTORA PWT NA 26. GRUDNIA 2012
LIST REKTORA PAPIESKIEGO WYDZIAŁU TEOLOGICZNEGO WE WROCŁAWIU
ORAZ REKTORA WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO DIECEZJI LEGNICKIEJ NA NARODZENIE PAŃSKIE 2012 roku
Drodzy Przyjaciele Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu
oraz Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.
W klimacie Uroczystości Narodzenia Pańskiego, gdy świętujemy wielką tajemnicę naszej wiary, że Syn Boży stał się człowiekiem i narodził się pośród nas, chcemy w prostocie - jak rodzina ciesząca się z narodzin syna - podziwiać cud nowego życia w Chrystusie. Towarzyszy nam tego roku dodatkowe uczucie, związane z przeżywanym przez nas od 11 października Rokiem Wiary. Z woli papieża Benedykta XVI ten Rok jest czasem zarówno odkrywania nowych znaczeń wiary w starych jej formułach, jak i rozsmakowania się w dobrze znanych prawdach oraz pogłębienia relacji z Tym, który się objawia w dziejach świata i w naszym życiu.
Uroczystość Narodzenia Pańskiego, która przypomina i uobecnia Tajemnicę Wcielenia, jest w pewnym sensie „pierwszą próbą naszej wiary”. Od dziesięcioleci przecież jesteśmy świadkami powolnego, acz konsekwentnego procesu odchodzenia od Misterium, zamieniania go w lekką opowiastkę świąteczną, pełną banalnej reklamy. Od pierwszych dni grudnia nasze ulice, witryny sklepów i my sami, toniemy w natrętnej oprawie świątecznej, która pojawia się w marketingowym rozmachu zaraz po świeckim świętowaniu listopadowego Halloween, gdy cały świat rozświetla się choinkowymi lampkami i katarynkowymi melodiami, nie mającymi nic wspólnego z oczekiwaniem, z tęsknotą, z nasłuchiwaniem Zbawiciela.
Tymczasem nasłuchiwanie, oczekiwanie i tęsknota są bardzo potrzebne. Tajemnica Wcielenia Boga ma to do siebie, że nie może zostać pojęta do końca. Jeżeli zaś zamienia się ją na banał, odbiera się jej smak i głębię, odbiera się jej znaczenie. Pewne jej elementy Pan Bóg pozwala przenikać tym, którzy chcą Go poznawać, ale do końca pojąć się jej nie da. Jest to Tajemnica Boga, który obiecał swojemu ludowi ratunek, który ustami proroków zapowiadał nadejście Mesjasza. I nie chodziło wcale o błahą sprawę, ale o wyzwolenie ludzi z tego wszystkiego, co prowadzi do śmierci.
W atmosferze tej prawdziwej tęsknoty za Bogiem tajemniczym i ukrytym, piszemy do Was, Drodzy Przyjaciele Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu oraz Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy, by wymienić z Kościołem całej Metropolii Wrocławskiej serdeczności, pozdrowienia i opowiedzieć krótko o tym, co się zmienia i rozwija, co nas trapi i gdzie liczymy na pomoc.
Będąc "uczelniami chrześcijańskich wartości", mamy nieco odmienne cele niż inne uczelnie dolnośląskie, ale z wieloma z nich znajdujemy punkty wspólne, aby współpracować na poziomie naukowym i badawczym. Naszą chlubą jest, że Kolegium Rektorów Uczelni dolnośląskich przyznało w tym roku specjalną nagrodę w uznaniu zasług dla integracji środowiska akademickiego Wielkiemu Kanclerzowi Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, Arcybiskupowi Marianowi Gołębiewskiemu, który troszczy się o to, by nasz Wydział zajmował należne mu miejsce w środowisku naukowym Wrocławia i Dolnego Śląska.
Papieski Wydział Teologiczny stale się rozrasta, mimo skutków niżu demograficznego. W gronie uczelni technicznych, artystycznych, humanistycznych, medycznych, ekonomicznych, wciąż wypełniamy naszą misję kształcenia w dziedzinie teologii i filozofii. Naszą ofertę akademicką uzupełniają podyplomowe studia biblijne, komunikacja i dziennikarstwo, studia nad rodziną, a także turystyka biblijna, działa szkoła języków biblijnych i nowożytnych, a przy Legnickim Seminarium Duchownym działa też Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz rozwija się Studium Organistowskie. W najbliższych planach naszej wrocławskiej Alma Mater jest też uruchomienie od nowego roku akademickiego studiów pierwszego stopnia z pedagogiki. Z tych wszystkich dzieł jesteśmy dumni, ale do współtworzenia ich zapraszamy Was, naszych Przyjaciół i Sympatyków.
Refleksja nad wiarą to jeden z najważniejszych aspektów Roku Wiary. I właśnie Rok Wiary jest dla nas niepowtarzalną okazją, aby zaprosić dzisiaj tych wszystkich, którzy zainteresowani są pogłębieniem znajomości prawd naszej wiary, do zastanowienia się nad podjęciem studiów teologicznych. Zapraszamy studentów w każdym wieku i stanie, gdyż nasza oferta dydaktyczna jest szeroka i skierowana jest nie tylko do młodych mężczyzn, którzy poprzez naukę w Seminarium Duchownym przygotowują się do kapłaństwa. Skierowana jest ona do wszystkich, pragnących studiować teologię, naukę o Bogu, który chce być poznany i kochany, a także filozofię, która jest umiłowaniem mądrości.
Drodzy Przyjaciele, tych wspaniałych dzieł nie udałoby się dokonać bez Waszego wsparcia duchowego i materialnego. Serdeczne zatem podziękowania pragniemy złożyć najpierw Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Stefanowi Cichemu za troskę o uczelnię zarówno w jej wymiarze intelektualno-duchowym, jak również materialnym. Dziękujemy Księżom Proboszczom i Wikariuszom naszej Diecezji za życzliwość i wsparcie materialne tego wspólnego dobra całej Diecezji jakim jest Seminarium Duchowne. Wyrazy wdzięczności adresujemy w stronę Was wszystkich, którzy tak ochoczo wspieracie to dzieło modlitwą oraz ofiarnością materialną. W sposób szczególny wyrażamy wdzięczność wszystkim członkom Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej za modlitwę w intencji powołań kapłańskich, a także stałe, co miesiąc składane, ofiary materialne na rzecz Seminarium Duchownego.
Nasza praca jest możliwa dzięki Waszej modlitwie oraz ofiarom, które dzisiaj składacie w darze serca na kolektę, a które zostaną przekazane, na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej. Wiemy, ile znaczy w czasach kryzysu dzielenie się środkami materialnymi, z takim trudem zdobytymi, dlatego jesteśmy tym bardziej zobowiązani do wytężonej pracy naukowej i dydaktycznej, dziękując Wam za serce i dobroć.
Drodzy Przyjaciele, wspominając dzisiaj św. Szczepana, męczennika za wiarę, patrzymy z powagą na tych chrześcijan, którzy w naszych czasach codziennie składają także krwawe świadectwo przynależności do Jezusa Chrystusa. Ich świadectwo może być dla nas dzisiaj umocnieniem i zobowiązaniem do prawdziwego docenienia faktu, że żyjemy w kraju, w którym swobodne wyznawanie wiary w Boga jest jeszcze legalne, choć coraz trudniejsze. Dlatego z mocą wzywamy, drodzy Przyjaciele, niech w te święta milczenie i kontemplacja przemienią się w odważne wołanie radości: Chrystus nam się narodził! Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania!
Polecając się Waszej życzliwości z głębi serca pozdrawiamy, życząc wszelkich Łask od Nowonarodzonego.
|
Ks. dr Leopold Rzodkiewicz Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej |
Rektor i Senat Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu |
OŚWIADCZENIE KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z niepokojem dostrzega pojawiające się w ostatnim czasie oznaki wrogości skierowanej przeciwko religii. Ich niedawnym, jakże bolesnym przejawem, była próba profanacji jasnogórskiego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Niepokój budzi brak szacunku dla tego świętego i czczonego nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie wizerunku.
Takie postawy ukazują głębokie rozdarcie współczesnego człowieka i uprzedzenia wobec wartości chrześcijańskich. W jakiejś mierze nastawienia te są skutkiem niechęci wobec Kościoła katolickiego, duchowieństwa i w ogóle chrześcijaństwa. Właściwą odpowiedzią na te zjawiska jest modlitwa i duchowe wynagrodzenie. W związku z tym, w duchu solidarności z jasnogórską wspólnotą zakonną wyrażamy wdzięczność wszystkim tym, którzy z poczucia chrześcijańskiej miłości podejmują zadośćuczynienie za ten i inne akty braku szacunku wobec świętości.
Mamy nadzieję, że przeżywane dziś przez nas tak boleśnie sytuacje wpłyną na zmianę postaw tych, którzy zatracili poczucie szacunku wobec tego, co dla wielu jest święte.
Prezydium Konferencji Episkopatu Polski
† Józef Michalik
Metropolita Przemyski
Przewodniczący KEP
† Stanisław Gądecki
Zastępca Przewodniczącego KEP
† Wojciech Polak
Sekretarz Generalny KEP
Warszawa, 12 grudnia 2012 r.


